Ook bekend als: Aster 'Nanus'
Aster sedifolius 'Nanus', deze aster kan een hoogte tot circa 50 cm bereiken. De bladeren zijn groen van kleur en ongeveer 25 cm hoog. De lilablauwe bloemen bloeien van augustus tot en met september.
De aster verlangt een zonnige, warme plek op niet te arme grond en buiten de schaduwzone van bomen en heesters. Aster sedifolius 'Nanus' is zeer geschikt voor de siertuin of border en verdraagt een temperatuur tot -25 °C. In de winter heeft deze plant wel bescherming nodig tegen overvloedig regen of sneeuw.
Koop een Aster sedifolius 'Nanus' bij Den Mulder Boomteelt
Den Mulder Boomteelt in Grubbenvorst is gespecialiseerd in het kweken van bomen en heesters en heeft meer dan 2.000 soorten uit eigen kwekerij. Bij Den Mulder Boomteelt koopt u rechtstreeks bij de kweker, die u direct kan adviseren over teelt, aanplant en verzorging. Bekijk alle Aster soorten in ons assortiment.Plantenkenmerken
Herkomst
Botanische benaming | Aster sedifolius 'Nanus' |
Nederlandse benaming(en) | Aster 'Nanus' |
Gewasgroep | Vaste planten |
Familie | Asteraceae, Composietenfamilie; samengesteldbloemigen |
Herkomst | cultivar |
Vorm / Maat
Volwassen hoogte | 40-50 cm |
Plantkenmerken
Bladkleur | Groen |
Wintergroen | Bladverliezend |
Bloemkleur | Paars, Opvallende bloei |
Bloeiperiode | Augustus, September |
Biodiversiteit | Drachtplant voor bijen en/of hommels, Waardplant voor insecten |
Standplaats
Winterhardheid
Meer over >winterhardheid
Zeer goed (zone 5) |
Lichtbehoefte | Zonnig |
Grondsoort | Licht (zandig), Medium (lemig), Zwaar (kleiig) |
Ph-waarde bodem | Kalkrijke grond |
Verharding
Verdraagt geen verharding |
Windbestendigheid | Verdraagt zeewind |