Ook bekend als: Mannetjesvaren
Dryopteris filix-mas , de mannetjesvaren kan een hoogte tot circa 100 cm bereiken. Met de bladeren vormt het enigszins een trechter. De donkergroene tot groene bladeren zijn langwerpig, afnemend dubbel geveerd, zowel aan de onderzijde als bovenzijde smaller dan in het midden.
Aan beide kanten van de bladas groeien 20 tot 35 niet gesteelde, lijnvormige tot langwerpige, afnemend gezaagde blaadjes zonder stekelige punt. De varen groeit elk jaar weer op uit een ondergrondse wortel die wel dertig centimeter lang kan worden.
Dryopteris filix-mas houdt van een standplaats in de halfschaduw of schaduw. Hij groeit het beste op iedere normale, humusrijke bodem. Hij verdraagt een temperatuur van -40 °C., maar kan wind en droogte moeilijk verdragen. Vroeger werd de giftige wortelstok gebruikt tegen lintworm.
Koop een Dryopteris filix-mas bij Den Mulder Boomteelt
Den Mulder Boomteelt in Grubbenvorst is gespecialiseerd in het kweken van bomen en heesters en heeft meer dan 2.000 soorten uit eigen kwekerij. Bij Den Mulder Boomteelt koopt u rechtstreeks bij de kweker, die u direct kan adviseren over teelt, aanplant en verzorging. Bekijk alle Dryopteris soorten in ons assortiment.
Plantenkenmerken
Herkomst
| Botanische benaming | Dryopteris filix-mas |
|---|---|
| Nederlandse benaming(en) | Mannetjesvaren |
| Gewasgroep | Varens |
| Familie | Dryopteridaceae, Niervarenfamilie |
| Herkomst | West-Azië; Europa |
| Extra informatie | Wikipedia |
Vorm / Maat
| Natuurlijke vorm | Opgaand |
|---|---|
| Volwassen hoogte | 100 cm-120 cm cm |
| Volwassen breedte | 80-100 cm |
Plantkenmerken
| Bladkleur | Groen |
|---|---|
| Wintergroen | Bladverliezend |
| Herfstverkleuring | Bruin |
Standplaats
|
Winterhardheid
Meer over >winterhardheid
|
Uitstekend (zone 4) |
|---|---|
| Lichtbehoefte | Halfschaduw, Schaduw |
| Grondsoort | Licht (zandig), Medium (lemig), Zwaar (kleiig) |
Verharding
|
Verdraagt geen verharding |
